PZU884LS-B20-QYL
DigiKeys produktnummer
1727-PZU884LS-B20-QYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU884LS-B20-QYL
Beskrivning
DIODE ZENER 19.96V 365MW DFN1006
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 19.96 V 365 mW ±2,18% Ytmontering DFN1006BD-2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 15 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2,18%
Inkapsling/låda
Effekt - max
365 mW
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006BD-2
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms