PZU84-B5V6R är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Nexperia USA Inc.
I lager: 5 990
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Dioder - zener 5.6 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
PZU84-B5V6R
DigiKeys produktnummer
1727-PZU84-B5V6RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU84-B5V6R
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2.5 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±2%
Effekt - max
250 mW