PZU84-B2V7R är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 2.7 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
PZU84-B2V7R
DigiKeys produktnummer
1727-PZU84-B2V7RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU84-B2V7R
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW