PZU8.2BA-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PZU8.2BA-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PZU8.2BA-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PZU8.2BA-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU8.2BA-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 320MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 320 mW ±5% Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Monteringstyp
Ytmontering
Effekt - max
320 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms