PZU6.2B2A,115
DigiKeys produktnummer
1727-PZU6.2B2A,115TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PZU6.2B2A,115CT-ND - Remsbit (CT)
1727-PZU6.2B2A,115DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU6.2B2A,115
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 320 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 3 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
320 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms