PZU14B2A-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PZU14B2A-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU14B2A-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 14V 320MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 14 V 320 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 11 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Monteringstyp
Ytmontering
Effekt - max
320 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms