PXP1500-100QSJ
DigiKeys produktnummer
1727-PXP1500-100QSJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PXP1500-100QSJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PXP1500-100QSJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXP1500-100QSJ
Beskrivning
MOSFET P-CH 100V 700MA LFPAK33
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 100 V 700mA (Ta), 1,4A (Tc) 1,7W (Ta), 16,2W (Tc) Ytmontering MLPAK33
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PXP1500-100QSJ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
4.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
159 pF @ 50 V
Effektförlust (max)
1,7W (Ta), 16,2W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
MLPAK33
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,5Ohm vid 700mA, 10V