PXP018-20QXJ
DigiKeys produktnummer
1727-PXP018-20QXJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PXP018-20QXJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PXP018-20QXJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXP018-20QXJ
Beskrivning
PXP018-20QX/SOT8002/MLPAK33
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 20 V 8,4A (Ta), 39,7A (Tc) 1,8W (Ta), 50W (Tc) Ytmontering MLPAK33
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1,25V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
34.8 nC @ 4.5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±12V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2360 pF @ 10 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,8W (Ta), 50W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
20 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
MLPAK33
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
2,5V, 4,5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
18mOhm vid 8,1A, 4,5V