PXN9R0-30QLJ
DigiKeys produktnummer
1727-PXN9R0-30QLJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PXN9R0-30QLJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PXN9R0-30QLJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXN9R0-30QLJ
Beskrivning
PXN9R0-30QL/SOT8002/MLPAK33
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 11,4A (Ta), 41,8A (Tc) 1,9W (Ta), 26W (Tc) Ytmontering MLPAK33
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
20.7 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
865 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,9W (Ta), 26W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C