PXN2R9-100RSJ
DigiKeys produktnummer
1727-PXN2R9-100RSJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PXN2R9-100RSJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PXN2R9-100RSJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXN2R9-100RSJ
Beskrivning
PXN2R9-100RS/SOT8038/MLPAK56
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 180 A (Ta) 181B (Ta) Ytmontering MLPAK56
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
74 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4892 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
181B (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
MLPAK56
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,9mOhm vid 25A, 10V