PXN017-30QLJ är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 9 857
Datablad
N-kanal 30 V 7,9A (Ta), 20A (Tc) 1,7W (Ta), 10,9W (Tc) Ytmontering MLPAK33
8-Power VDFN
PXN017-30QLJ
DigiKeys produktnummer
1727-PXN017-30QLJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PXN017-30QLJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PXN017-30QLJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXN017-30QLJ
Beskrivning
PXN017-30QL/SOT8002/MLPAK33
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
17,4mOhm vid 7,9A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 250µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
7.7 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
350 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,7W (Ta), 10,9W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C