PXN010-30QLJ är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 0
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 5 368
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
N-kanal 30 V 10,3A (Ta), 28A (Tc) 1,7W (Ta), 12,5W (Tc) Ytmontering MLPAK33
8-Power VDFN
PXN010-30QLJ
DigiKeys produktnummer
1727-PXN010-30QLJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PXN010-30QLJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PXN010-30QLJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXN010-30QLJ
Beskrivning
PXN010-30QL/SOT8002/MLPAK33
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PXN010-30QLJ Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
10,2mOhm vid 10,3A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 250µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
12.3 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
580 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,7W (Ta), 12,5W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C