PTVS20VZ1USKYL
DigiKeys produktnummer
1727-2749-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2749-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2749-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS20VZ1USKYL
Beskrivning
TVS DIODE 20VWM 36.9VC DSN1608-2
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
36,9V Klämma 6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DSN1608-2
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTVS20VZ1USKYL Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
220W
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Kapacitans @ frekvens
260pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
20V (max.)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Spänning - genombrott (min)
22,2V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
36,9V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6A