PSMNR82-30YLEX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMNR82-30YLEXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMNR82-30YLEXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMNR82-30YLEXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMNR82-30YLEX
Beskrivning
PSMNR82-30YLE/SOT669/LFPAK
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 330A (Tc) 268W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 2mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
149 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
10131 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
268W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,87mOhm vid 25A, 10V