PSMNR58-30YLHX
DigiKeys produktnummer
1727-8595-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8595-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8595-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMNR58-30YLHX
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 300A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 380 A (Tc) 333W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 2mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
188 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6160 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
333W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,67mOhm vid 25A, 10V