PSMN8R2-80YS,115
DigiKeys produktnummer
1727-4272-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-4272-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4272-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN8R2-80YS,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 80V 82A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 82 A (Tc) 130W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN8R2-80YS,115 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
55 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3640 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
130W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
8,5mOhm vid 15A, 10V