PSMN8R0-40HLX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN8R0-40HLXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN8R0-40HLXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN8R0-40HLXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN8R0-40HLX
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 40V 30A LFPAK56D
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 40V 30 A (Ta) 53W (Ta) Ytmontering LFPAK56D
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,1V vid 1mA
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
15,7nC vid 5V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2110pF vid 25V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
53W (Ta)
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
FET-funktion
Logiknivågrind
Inkapsling/låda
SOT-1205, 8-LFPAK56
Drain till source-spänning (Vdss)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56D
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
30 A (Ta)
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
9,4mOhm vid 10A, 5V