PSMN8R0-40BS,118
DigiKeys produktnummer
1727-7216-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7216-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7216-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN8R0-40BS,118
Beskrivning
MOSFET N-CH 40V 77A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 77 A (Tc) 86W (Tc) Ytmontering D2PAK
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
21 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1262 pF @ 12 V
FET-typ
Effektförlust (max)
86W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
7,6mOhm vid 25A, 10V