PSMN7R6-60PS,127
DigiKeys produktnummer
1727-4281-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN7R6-60PS,127
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 92A TO220AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 92 A (Tc) 149W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
38.7 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2651 pF @ 30 V
FET-typ
Effektförlust (max)
149W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
7,8mOhm vid 25A, 10V