PSMN6R5-80PS,127 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 1 425
Datablad
Rochester Electronics, LLC
Infineon Technologies
I lager: 17
Rochester Electronics, LLC
Infineon Technologies
I lager: 892
N-kanal 80 V 100 A (Tc) 210W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
PSMN6R5-80PS,127
DigiKeys produktnummer
1727-5896-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN6R5-80PS,127
Beskrivning
MOSFET N-CH 80V 100A TO220AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
71 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4461 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
210W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
6,9mOhm vid 15A, 10V