PSMN6R5-80BS,118
DigiKeys produktnummer
1727-7213-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7213-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7213-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN6R5-80BS,118
Beskrivning
MOSFET N-CH 80V 100A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 100 A (Tc) 210W (Tc) Ytmontering D2PAK
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
71 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4461 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
210W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
6,9mOhm vid 15A, 10V