PSMN6R0-30YL,115
DigiKeys produktnummer
1727-4169-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-4169-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4169-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN6R0-30YL,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 79A LFPAK56
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 79 A (Tc) 55W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,15V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
24 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1425 pF @ 12 V
FET-typ
Effektförlust (max)
55W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
6mOhm vid 15A, 10V