PSMN5R6-100BS,118
DigiKeys produktnummer
1727-7125-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7125-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7125-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN5R6-100BS,118
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 100A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 100 A (Tc) 306W (Tc) Ytmontering D2PAK
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN5R6-100BS,118 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
141 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8061 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
306W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
5,6mOhm vid 25A, 10V