PSMN5R5-100YSFX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN5R5-100YSFXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN5R5-100YSFXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN5R5-100YSFXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN5R5-100YSFX
Beskrivning
PSMN5R5-100YSF/SOT669/LFPAK
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 115 A (Tc) 238W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
95 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6238 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
238W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
5,5mOhm vid 25A, 10V