PSMN4R3-30BL,118
DigiKeys produktnummer
1727-7116-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7116-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7116-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN4R3-30BL,118
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 100A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 100 A (Tc) 103W (Tc) Ytmontering D2PAK
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,15V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
41.5 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2400 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
103W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,1mOhm vid 15A, 10V