PSMN4R0-60YS,115
DigiKeys produktnummer
1727-2470-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2470-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2470-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN4R0-60YS,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 74A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 74 A (Tc) 130W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN4R0-60YS,115 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
56 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3501 pF @ 30 V
FET-typ
Effektförlust (max)
130W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
4mOhm vid 15A, 10V