PSMN3R5-30YL,115 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Nexperia USA Inc.
I lager: 2 980
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 50 133
Datablad
N-kanal 30 V 100 A (Tc) 74W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
PSMN3R5-30YL,115
DigiKeys produktnummer
1727-4166-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-4166-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4166-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN3R5-30YL,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK56
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,15V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
41 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2458 pF @ 12 V
FET-typ
Effektförlust (max)
74W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C