PSMN3R4-30BL,118
DigiKeys produktnummer
1727-7115-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7115-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN3R4-30BL,118
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 100A D2PAK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 100 A (Tc) 114W (Tc) Ytmontering D2PAK
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,15V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
64 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3907 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
114W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
3,3mOhm vid 25A, 10V