PSMN3R0-60BS,118 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSMN3R0-60BS,118 |
Beskrivning | MOSFET N-CH 60V 100A D2PAK |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 60 V 100 A (Tc) 306W (Tc) Ytmontering D2PAK |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 4V vid 1mA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 130 nC @ 10 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Artikelstatus Aktiv | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 8079 pF @ 30 V |
FET-typ | Effektförlust (max) 306W (Tc) |
Teknologi | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Drain till source-spänning (Vdss) 60 V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning D2PAK |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 10V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 3,2mOhm vid 25A, 10V | Basproduktens nummer |