PSMN2R8-80SSFJ | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSMN2R8-80SSFJ |
Beskrivning | NEXTPOWER 80/100V MOSFETS |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 80 V 190A (Ta) 341W (Ta) Ytmontering LFPAK88 (SOT1235) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 4V vid 1mA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 143 nC @ 10 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Artikelstatus Föråldrad | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 10088 pF @ 40 V |
FET-typ | Effektförlust (max) 341W (Ta) |
Teknologi | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Drain till source-spänning (Vdss) 80 V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning LFPAK88 (SOT1235) |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 7V, 10V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 2,8mOhm vid 25A, 10V |