PSMN2R4-30YLD/2X | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 1727-PSMN2R4-30YLD/2XTR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSMN2R4-30YLD/2X |
Beskrivning | PSMN2R4-30YLD/SOT669/LFPAK |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 30 V 100 A (Tc) 106W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 2,2V vid 1mA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 31.3 nC @ 10 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Vgs (Max) ±20V |
Artikelstatus Aktiv | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2256 pF @ 15 V |
FET-typ | Effektförlust (max) 106W (Tc) |
Teknologi | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Drain till source-spänning (Vdss) 30 V | Monteringstyp Ytmontering |