PSMN2R3-80SSFJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN2R3-80SSFJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN2R3-80SSFJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN2R3-80SSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN2R3-80SSFJ
Beskrivning
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 240A (Ta) 341W (Ta) Ytmontering LFPAK88 (SOT1235)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
184 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
12320 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
341W (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK88 (SOT1235)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,3mOhm vid 25A, 10V