PSMN2R0-25MLDX
DigiKeys produktnummer
1727-2501-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2501-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2501-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN2R0-25MLDX
Beskrivning
MOSFET N-CH 25V 70A LFPAK33
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 25 V 70 A (Tc) 74W (Tc) Ytmontering LFPAK33
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
34.4 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2490 pF @ 12 V
Artikelstatus
Aktiv
FET-funktion
Schottkydiod (hölje)
FET-typ
Effektförlust (max)
74W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
25 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK33
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,27mOhm vid 25A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 1mA