PSMN1R8-30MLHX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN1R8-30MLHXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN1R8-30MLHXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN1R8-30MLHXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R8-30MLHX
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 150A LFPAK33
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 150A (Tc) 106W (Tc) Ytmontering LFPAK33
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN1R8-30MLHX Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3125 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
106W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK33
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,1mOhm vid 25A, 10V