PSMN1R4-100CSEJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN1R4-100CSEJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN1R4-100CSEJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN1R4-100CSEJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R4-100CSEJ
Beskrivning
N-CHANNEL, 100 V, 1.42 MOHM, MOS
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 340 A (Tc) 935W (Tc) Ytmontering CCPAK1212i
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
366 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
26023 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
935W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
CCPAK1212i
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,42mOhm vid 25A, 10V