PSMN1R3-80SSFJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN1R3-80SSFJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN1R3-80SSFJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN1R3-80SSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R3-80SSFJ
Beskrivning
NEXTPOWER 80 V, 1.2 MOHM, 335 AM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 335 A (Tc) 341W (Tc) Ytmontering LFPAK88 (SOT1235)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
246 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
16647 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
341W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK88 (SOT1235)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,2mOhm vid 25A, 10V