PSMN1R0-40YLDX | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSMN1R0-40YLDX |
Beskrivning | MOSFET N-CH 40V 280A LFPAK56 |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 40 V 280 A (Tc) 198W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 2,2V vid 1mA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 127 nC @ 10 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Artikelstatus Aktiv | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 8845 pF @ 20 V |
FET-typ | Effektförlust (max) 198W (Tc) |
Teknologi | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Drain till source-spänning (Vdss) 40 V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning LFPAK56, Power-SO8 |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 4,5V, 10V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 1,1mOhm vid 25A, 10V | Basproduktens nummer |