PSMN1R0-40YLDX
DigiKeys produktnummer
1727-1856-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1856-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1856-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R0-40YLDX
Beskrivning
MOSFET N-CH 40V 280A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 280 A (Tc) 198W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
127 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8845 pF @ 20 V
FET-typ
Effektförlust (max)
198W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,1mOhm vid 25A, 10V