PSMN1R0-100ASEJ är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
N-kanal 100 V 430A (Tc) 1,55kW (Tc) Ytmontering CCPAK1212
PSMN1R0-100ASEJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN1R0-100ASEJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN1R0-100ASEJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN1R0-100ASEJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R0-100ASEJ
Beskrivning
PSMN1R0-100ASE/SOT8000A/CCPAK1
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN1R0-100ASEJ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
509 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
36460 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,55kW (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
CCPAK1212
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,04mOhm vid 25A, 10V