PSMN0R9-30YLDX
DigiKeys produktnummer
1727-1858-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1858-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1858-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN0R9-30YLDX
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 300A LFPAK56
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 300A (Tc) 291W Ytmontering LFPAK56; Power-SO8
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN0R9-30YLDX Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
109 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
7668 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
291W
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56; Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,87mOhm vid 25A, 10V