PSMN0R9-25YLC,115
DigiKeys produktnummer
1727-5292-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-5292-1-ND - Remsbit (CT)
1727-5292-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN0R9-25YLC,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK56
Detaljerad beskrivning
N-kanal 25 V 100 A (Tc) 272W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1,95V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
110 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6775 pF @ 12 V
FET-typ
Effektförlust (max)
272W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
25 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,99mOhm vid 25A, 10V