PSMN029-100HLX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN029-100HLXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN029-100HLXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN029-100HLXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN029-100HLX
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 100V 30A LFPAK56D
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 100V 30 A (Ta) 68W (Ta) Ytmontering LFPAK56D
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN029-100HLX Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,1V vid 1mA
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
29,6nC vid 5V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3637pF vid 25V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
68W (Ta)
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
FET-funktion
Logiknivågrind
Inkapsling/låda
SOT-1205, 8-LFPAK56
Drain till source-spänning (Vdss)
100V
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56D
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
30 A (Ta)
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
27mOhm vid 5A, 10V