PSMN017-30PL,127 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 3 049
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 347
Datablad
N-kanal 30 V 32 A (Tc) 45W (Tc) Genomgående hål TO-220AB
PSMN017-30PL,127
DigiKeys produktnummer
1727-7130-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN017-30PL,127
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 32A TO220AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,15V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
10.7 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
552 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
45W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
17mOhm vid 10A, 10V