PSMN015-100B,118 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSMN015-100B,118 |
Beskrivning | MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 100 V 75 A (Tc) 300W (Tc) Ytmontering D2PAK |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 4V vid 1mA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 90 nC @ 10 V |
Serie | Vgs (Max) ±20V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 4900 pF @ 25 V |
Artikelstatus Föråldrad | Effektförlust (max) 300W (Tc) |
FET-typ | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Teknologi | Monteringstyp Ytmontering |
Drain till source-spänning (Vdss) 100 V | Leverantörens enhetsförpackning D2PAK |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Inkapsling/låda |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 10V | Basproduktens nummer |
Rds On (max) @ Id, Vgs 15mOhm vid 25A, 10V |