PSMN009-100B,118 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Nexperia USA Inc.
I lager: 5 311
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 22
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 34
I lager: 7 834
I lager: 524
I lager: 100
I lager: 869
I lager: 555
Infineon Technologies
Infineon Technologies
N-kanal 100 V 75 A (Tc) 230W (Tc) Ytmontering D2PAK
PSMN009-100B,118
DigiKeys produktnummer
1727-5268-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN009-100B,118
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
156 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8250 pF @ 25 V
Artikelstatus
Föråldrad
Effektförlust (max)
230W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
8,8mOhm vid 25A, 10V