PNE20060CPEZ
DigiKeys produktnummer
1727-PNE20060CPEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PNE20060CPEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PNE20060CPEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNE20060CPEZ
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 200V 3A CFP15B
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 3A Ytmontering TO-277, 3-PowerDFN
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PNE20060CPEZ Modeller
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 200 V
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
3A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
940 mV @ 3 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)