PNE200100CPEZ
DigiKeys produktnummer
1727-PNE200100CPEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PNE200100CPEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PNE200100CPEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNE200100CPEZ
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 200V 5A CFP15B
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 5A Ytmontering TO-277, 3-PowerDFN
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
30 ns
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 200 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Standard
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Inkapsling/låda
TO-277, 3-PowerDFN
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
5A
Leverantörens enhetsförpackning
CFP15B
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
950 mV @ 5 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)