PMX300UNEZ
DigiKeys produktnummer
1727-PMX300UNEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMX300UNEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMX300UNEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMX300UNEZ
Beskrivning
PMX300UNE/SOT8013/DFN0603-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 820mA (Ta) 300mW (Ta), 4,7W (Tc) Ytmontering DFN0603-3 (SOT8013)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
900mV vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
2.1 nC @ 4.5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±8V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
120 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
300mW (Ta), 4,7W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DFN0603-3 (SOT8013)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
1,8V, 4,5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
250mOhm vid 1A, 4,5V