PMV25ENEAR är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 10 888
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
N-kanal 30 V 5,5 A (Ta) 460mW (Ta), 6,94W (Tc) Ytmontering TO-236AB
PMV25ENEAR
DigiKeys produktnummer
1727-PMV25ENEARTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMV25ENEARCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMV25ENEARDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMV25ENEAR
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 5.5A TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PMV25ENEAR Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
18 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
597 pF @ 15 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Effektförlust (max)
460mW (Ta), 6,94W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Rds On (max) @ Id, Vgs
24mOhm vid 5,5A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA