PMV25ENEAR | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMV25ENEAR |
Beskrivning | MOSFET N-CH 30V 5.5A TO236AB |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 30 V 5,5 A (Ta) 460mW (Ta), 6,94W (Tc) Ytmontering TO-236AB |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMV25ENEAR Modeller |
Kategori | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 18 nC @ 10 V |
Tillv. | Vgs (Max) ±20V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 597 pF @ 15 V |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Effektförlust (max) 460mW (Ta), 6,94W (Tc) |
FET-typ | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Teknologi | Grad Automotive |
Drain till source-spänning (Vdss) 30 V | Godkännande AEC-Q101 |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Monteringstyp Ytmontering |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 4,5V, 10V | Leverantörens enhetsförpackning TO-236AB |
Rds On (max) @ Id, Vgs 24mOhm vid 5,5A, 10V | Inkapsling/låda |
Vgs(th) (Max) @ Id 2,5V vid 250µA | Basproduktens nummer |